o. Mariusz Bartuzi (Ojciec Biały)

www.misjonarzeafryki.org

Misjonarz ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych. Posiada wieloletnie doświadczenia pracy misyjnej w Afryce, głównie w Algierii. Od 2015 roku przebywa w Polsce i zajmuje się animacją misyjną oraz powołaniową. Rodem z Podhala.

Anna-Maria Dzik

Edycja limitowana. A raczej licencjonowana na kierunku edukacja muzyczna na poznańskiej Akademii Muzycznej. W AKMie od kwietnia 2016.

Uczestniczka doświadczeń misyjnych Jerozolima 2017 i Kazachstan 2019. Działanie w AKMie pomaga jej w wyborze powołania (np. po 8 Mszach na animacji, wie już, że nie chce być księdzem).

Chodzą plotki, że ma w sobie tyle energii, iż Netflix chciał nakręcić Czarnobyl 2 z jej udziałem. Hmmmm… Czemu nie? W końcu filmy z Hobbitami się sprzedają.

kl. Andrzej Marciniak

            Jestem klerykiem IV roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Od dawna interesuję się tematyką misji. Jest to powiązane z moją fascynacją podróżami i nauką języków obcych. Przed wstąpieniem do ASD ukończyłem studia z filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Inspirując się patronem mojej rodzinnej parafii, Św. Janem Pawłem II, nazywanym „Misjonarzem wszystkich narodów”, pragnę docierać w najdalsze zakątki świata, dzieląc się świadectwem i radością wiary z nowo poznanymi ludźmi.
            W AKM jestem już trzeci rok. W ubiegłe wakacje miałem okazję być uczestnikiem doświadczenia misyjnego w Jerozolimie. Bycie członkiem Koła utwierdziło mnie, jak ważna i aktualna w dzisiejszych czasach jest misyjna działalność Kościoła.

Luiza Nadstazik

Prezes AKM, do którego z Bożej łaski trafiła w 2015 r. Prawnik i magister stosunków międzynarodowych. Z zapałem czyta akty prawne i wiadomości ze świata. Pragnie walczyć o sprawiedliwość w kolorowym żabocie.

Uczestniczka doświadczeń misyjnych Jerozolima 2015 (akmjerozolima2015.blogspot.com) oraz Jerozolima 2018 (akmjerozolima2018.blogspot.com). Reprezentowała AKM na pielgrzymce młodych towarzyszącej synodowi biskupów w Rzymie w październiku 2018 r. (http://misja-rzym.blogspot.com). Często w drodze, posyłana przez Pana w różne zakątki świata.

Laureatka Rejsu Niepodległości, w czerwcu 2018 r. przepłynęła 1061 mil morskich jako załogant na Darze Młodzieży na etapie Kopenhaga-Stavanger-Szczecin. Uczestniczyła w ŚDM Panama 2019, skąd również prowadziła bloga: https://luiza-w-panamie.blogspot.com.

Pochodzi z parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w urokliwym Sierakowie.

Marlena Nikodem

Pochodzi z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Czerwonaku. Swoje miejsce w AKMie znalazła w 2017 roku. Uczestniczka doświadczenia misyjnego Jerozolima 2018. Miłośniczka języków obcych, zakochana w Hiszpanii, najbardziej odpoczywa podróżując.

kl. Michał Sulowski

Kleryk po III roku z parafii pw. Świętego Jana Jerozolimskiego za Murami w Poznaniu. W sumie to w ostatnim czasie niewiele się w moim życiu zmieniło, a w ciągu minionego roku już 2 razy pisałem „kilka słów o sobie” na bloga i stronę AKMu, co można przeczytać tutaj:
http://akmjerozolima2018.blogspot.com/2018/07/ekipa.html?m=1
I tutaj:
http://misja.info/wladze/

Nie chcąc powielać tego samego, tym razem poprosiłem o pomoc parę osób z otoczenia. No bo ile można mówić o sobie i ciągle parafrazować? 🙂 

Dał się poznać jako osoba inteligentna, zdobywająca najwyższe oceny. Nadto był uczniem kulturalnym, gotowym do pomocy i zaangażowanym w religijne życie szkoły. – Katecheta z liceum
Sprawdziłem 3 razy – tak, to chyba jednak o mnie chodziło 😉

Poznaliśmy się na Kalwarii i to zmieniło wiele. A jeśli on tak potrafi wpływać nawet na księży przez Golgotę, to będzie z niego niejeden pożytek. – Pewien znany krakowski biblista
Mój dziadek mawiał: Pożyjemy, zobaczymy…

Miłosierdzie Boże jest nieskończone, dlatego ma szansę zostać księdzem? – AMD
Robim, co możem 😀

kl. Patryk Tomczak

Mam na imię Patryk, jestem klerykiem IV roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Przed Seminarium studiowałem Geografię na UAM w Poznaniu. To moje drugie doświadczenie misyjne, w 2018 roku miałem okazje spędzić miesiąc na doświadczeniu w Ziemi Świętej.

kl. Mikołaj Witosławski

Mikołaj Witosławski, lat 22, na co dzień – kleryk, w chwilach wolnych – też kleryk, IV roku Arcybiskupiego Seminarium w Poznaniu. Mimo że formuje się na kapłana diecezjalnego, nie obca mu tematyka misyjna, modlitwa w tej intencji oraz pragnienia doświadczenia tego, jak żyją misjonarze. Rok temu uczestnik doświadczenia misyjnego w Jerozolimie. Lubi czytać dobre książki, uczyć się języków obcych oraz jeździć na rowerze. Nie lubi tańczyć, śpiewać i jeść śledzi. ?