Doświadczenie Ghana 2019 z Ojcem Białym Mariuszem Bartuzi – doświadczenie misyjne będzie polegało na animowaniu czasu dzieci, młodzieży oraz dorosłych w miejscowości Obuasi w diecezji Kumasi. Naszym gospodarzem będzie o. Izaak Antwi-Boasiako. Wyjazd odbędzie się w okresie 31 lipca – 28 sierpnia br.

Doświadczenie misyjne opiera się na regule ora et labora. Uczestnicy przez co najmniej rok akademicki przygotowują się do wyjazdu na doświadczenie misyjne, prowadząc wiele projektów misyjnych w Poznaniu oraz okolicach. Poprzez modlitwę, animację, formację ekipa poszerza swoją wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim przybliża się do Pana, aby w wakacje – jako uwieńczenie całorocznej działalności – służyć za granicą.

Każdy z uczestników był na doświadczeniu misyjnym w Jerozolimie. Część ekipy była na doświadczeniu misyjnym Jerozolima 2018 (www.akmjerozolima2018.blogspot.com), gdzie poznała Ojca Mariusza, Misjonarza Afryki. Spędzali razem czas w Jerozolimie, ale również wybrali się wspólnie na pielgrzymkę do Galilei. Znajomość podtrzymywali w ciągu roku akademickiego. W listopadzie odwiedzili Lublin, gdzie aktualnie posługuje Ojciec, by opowiedzieć o działalności AKM. Natomiast w kwietniu Misjonarz Afryki odwiedził Poznań, aby podzielić się z członkami AKM swoim misyjnym doświadczeniem.

Więcej o Misjonarzach Afryki – Ojcach Białych na stronie internetowej: http://misjonarzeafryki.org.

Anna-Maria uczestniczyła w doświadczeniach misyjnych Jerozolima 2017 (www.akmjerozolima2017.blogspot.com) oraz Kazachstan 2019 (www.akmkazachstan2019.blogspot.com). Luiza uczestniczyła w doświadczeniu misyjnym Jerozolima 2015 (www.akmjerozolima2015.blogspot.com).